Nette Peit tegi Tallinna turniiril unustamatu serviseeria ja TalTech/Tradehouse teenis kulla

Tallinna Tehnikaülikooli võidukas naiskond. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24.ee

Kalevi spordihallis kulmineerunud Tallinna karikal triumfeeris Marko Meti juhendatav Eesti rahvusnaiskonna baasklubi Tallinna Tehnikaülikool/Tradehouse, kes oli vastastest oodatult igas elemendis parem.

Eilses poolfinaalis sai TalTech Eliise Hollase 15 (+13) ning Kadi Kullerkannu 9 (+8) ja Nette Peidi 9 punkti (+7) toel 3:0 (25:1, 25:10, 25:20) jagu Audentese SG/Noortekoondisest. Nagu skoor kinnitab, nähti avageimis väga omalaadset skoori 25:1. Uskumatu geimivõiduni tüüris TalTechi Eesti koondise nurgaründaja Nette Peit, kelle täpsed pallingud moodustasid suisa 18-punktilise serviseeria (!). Andrei Ojametsa hoolealustest oli tulemuslikem Eva Liisa Kuivonen 7 punktiga (+1).

Teisena pääses finaali kahe hooaja vahel kõva noorenduskuuri läbi teinud Tartu Ülikool/Bigbank, kes alistas 3:0 (25:21, 25:21, 25:18) Tallinna Ülikool/Selveri. Lisageim kaotati 14:25. Tartlannadest särasid temporündajad Laura Reiter ja Katariina Vengerfeldt vastavalt 14 (+13) ja 10 punktiga (+9), Ingris Suvi tõi 11 punkti (+3). Selveri tulemuslikem oli suvel rannavolles Eesti meistrivõistlustelt pronksi võitnud Maret Kuuse 20 punktiga (+6).

Tänases finaalis võttis TalTech Tartu üle 3:0 (25:13, 25:23, 25:9) võidu. Teises geimis ärkasid külalised seejuures ellu ja haarasid suurepärase kaitsemängu toel pea kümnepunktilise eduseisu, ent TalTech tuli küpse mänguga järele ja sai geimivõidu ikkagi kätte. Kolmandas geimis enam võitjas kahtlust ei tekkinud. TalTechile tõi Kadi Kullerkann 13 (+11), Nette Peit 10 (+6) ja Eliisa Peit 8 punkti (+5). Hendrik Rikandi juhendatava Tartu resultatiivseimaks kerkis 6 punktiga (+3) 20-aastane temporündaja Agnes Karm.

Pronksimängus sai Audentes 3:1 (25:18, 24:26, 25:12, 25:16) võidu TLÜ/Selveri üle. Maren Mõrd tõi võitjatele 12 punkti (+6) ja Nora Lember kaotajatele 12 punkti (+2).