fbpx
Close

Pühapäeval tehti Ülemistel Eesti rannavolleajalugu

Fotod: Gertrud Alatare/Ülemiste vollefestival

Pühapäeval toimunud Ülemiste vollefestivali turniir tõi osalema 27 paari ehk 54 võrkpallurit, mis märgib sisetingimustes rannavõrkpalli 2-2 võistlustel Eestis osalejarekordit.

Nelja ja poole tunni jooksul peeti Ülemiste Beach House’i kuuel väljakul kokku 70 mängu. Võistlusklasse oli kolm: meeste A- ja C-tase ning naiste B-tase. Rannavolle siseturniiridele omaselt pääsesid ka seekord osalejad tuulest ja eredast päikesest.

Meeste A-taseme turniiril lõi kaasa kümme paari. Kuna Eesti tugevamaid duosid eesotsas Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaarega võistlustules polnud, paistis turniir silma tasavägiste kohtumistega. A-alagrupist pääsesid viie duo konkurentsis võitjatena edasi Dmitri Korotkov ja Karl Rinaldo ning B-alagrupist Andres Leismann ja Jaanus Kuller. Poolfinaalis alistasid Korotkov ja Rinaldo 2:1 (12:15, 15:9, 11:8) Raul Liinevi ja Karl Stammi ning Leismann ja Kuller 2:0 (15:10, 17:15) Nils Rühka ja Lauri Arumeele.

Finaal osutus taas kolmegeimiliseks. 38-aastane Leismann ja 36-aastane Kuller, keda tuntakse Eesti rannavollemaastikul kui kogenud ja tarka duot, kaotasid avageimi Eesti meistrivõistluste tänavusele neljandale paarile Korotkovile ja Rinaldole 12:15, ent kogusid end seejärel ja võitsid kaks järgmist juba kindlalt 15:9 ja 11:8. Otsustavates geimides ei teinud Leismann ja Kuller sisuliselt ühtegi omaviga. Hästi töötas nii Kulleri blokk kui ka Leismanni kaitse, samal ajal kui vastastel ei õnnestunud enam kuidagi rünnakul palli maha saada. Pronksikohtumises, mis kujunes veelgi pikemaks, taastusid Liinev ja Stamm edukalt pikast poolfinaalist ning võtsid 2:1 (15:7, 15:17, 11:9) võidu Rühka ja Arumeele üle.

Naiste B-taseme turniiril, mis andis tegelikult välja nädal varem toimunud A-taseme turniiriga sarnase klassi, nähti finaalis kahe tiheda konkurendi ehk Anna-Liisa Peetma ja Lidia Lellsaare ning Monika Silla ja Karen Oja vastasseisu. Esmakordselt õnnestus selles duellis panna paremus maksma Sild/Ojal, kes võitsid tasavägise finaali tugeva emotsiooni toel 2:1 (13:15, 15:10, 11:9). Kui Sild ja Oja olid alagrupis kaotanud Helerin Hansmanile ja Maike Kadajale, siis Peetmaa ja Lellssaar võitsid finaali poole liikudes viis mängu järjest. Pronksikohtumises saatis edu just Tartust võistlema saabunud noori ehk Hansmani ja Kadajat, kes alistasid 2:1 (9:15, 15:11, 11:1) Jaana Timofejevi ja Marju Sillasoo. Naistel oli võistlustules 11 paari.

Suvel Kloogarannast alguse saanud võistlussarjas oli esmakordselt eraldi võistluklass meeste C-tasemele, kus kuue paari seast võis leida ka verinoored osalejad, omaealiste seas Eesti paremikku kuuluvad Kaur ja Andri Koitla. Võit rändas sedapuhku aga Eesti võrkpallimaastikul kohtunikuna hästi tuntud Meelis Pikkpõllule ja tema paarilisele Toomas Matsalule. Aasta jooksul kõva arengu teinud mehed alistasid finaalis 21:19 Heigo Stammi ja Margus Saare. Pronks kuulus aga Sander Jakuninile ja Aleks Krausele, kes võtsid otsustavas mängus 21:14 võidu Mihkel Keinasti ja Reimo Roopärgi üle.

Lisaks Ülemiste vollefestivalile hakkavad 2-2 turniirid toimuma läbi talve ka Tartumaal Nõo rannahallis, kus võistlusi korraldab tänaseni Eesti paremikku kuuluv Karl Jaani.

Lõpptulemused:

Meeste A-tase:

 1. Andres Leismann/Jaanus Kuller
 2. Dmitri Korotkov/Karl Rinaldo
 3. Raul Liinev/Karl Stamm
 4. Nils Rühka/Lauri Arumeel
 5. -6. Mart Targem/Siim Rantanen
  5.-6. Marko Sõna/Marko Niimeister
  7.-8. Hendrik Pedajas/Karl Kivisto
  7.-8. Vaiko Vaikla/Vaido Sooäär
  9.-10. Aivar Kukk/Madis Mäe
  9.-10. Kaido Luik/Tarmo Luik

Naiste B-tase: 

 1. Monika Sild/Karen Oja
 2. Anna-Liisa Peetmaa/Lidia Lellsaar
 3. Helerin Hansman/Maike Kadaja
 4. Jaana Timofejev/Marju Sillasoo
 5. -6. Elina-Liis Rais/Diana Hludneva
  5.-6. Merilin Kuhi/Olga Bõstrova
  7.-8. Helina Loor/Jaanika Jelistratov
  7.-8. Marianne Agu/Tiivi Püvi
  9.-10. Helen Kalju/Anett Karjamaa
  9.-10. Grete Adler/Marilin Tilkson
  11. Kirke Lukas/Sandra Lepp

Meeste C-tase:

 1. Toomas Matsalu/Meelis Pikkpõld
 2. Heigo Stamm/Margus Saar
 3. Sander Jakunin/Aleks Krause
 4. Mihkel Keinast/Reimo Roopärg
 5. Aare Pärila/Karri Urban
 6. Kaur Koitla/Andri Koitla

Ülemiste vollefestivali koostööpartnerid on E-Service, Karupoeg Puhh, Selver, Vitamin Well, Paf, Balsnack, Ülemiste Beach House ja Ülemiste City.

Sel pühapäeval on Ülemiste Beach House’is kavas naiste turniir ja meeste B-taseme turniir.

Registreerimine:
Meeste B-tase:

scroll to top