fbpx
Close

Rauno Tamme uskumatu tiitliseeria sai karikafinaalis jätku

Rauno Tamme pärast karikafinaali ajakirjanike küsimustele vastamas. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti võrkpallikoondise nurgaründajal Rauno Tammel on kodukamaral käsil müstiline seeria. Pärast Saaremaa tänast karikavõitu on lääne-virumaalane võitnud viis tiitlit järjest saalis ja kaks rannas.

Seeria sai alguse poolteist aastat tagasi, kui Tamme Tallinna Selveri mängijana Eesti meistriks krooniti. Seejärel liitus ta vastloodud Saaremaa klubiga, kus võitis kohe avahooajal kõik kolm välja mängitavat tiitlit. Möödunud suvel krooniti Tamme rannavõrkpallis koos Kaspar Pomerantsiga Eesti meistriks ja karikavõitjaks ning täna sai seeria Saaremaa karikavõidu näol jätku saalivõrkpallis.

“Loodetavasti ei saa see seeria sel hooajal läbi,” muigab 26-aastane Tamme. “Olen sattunud lihtsalt õigel ajal õigesse kohta. Patt olnuks ausalt öeldes täna ka kaotada sellise suurepärase kodupubliku ees.”

Tamme, kes enne võidusoonele sattumist polnud Eestis ainsatki tiitlit võitnud, pidas Saaremaa edu võtmeks head kaitset.

“Ma ei ütle, et meil oleks täna väga hea päev olnud. Saime lihtsalt viiendas geimis tänu heale blokk-kaitsele tähtsaid punkte ja pääsesime ette. Mängu lõpus, kui kõik on juba parajalt väsinud, hakkavad mängijad ründama kõige mugavamas suunas ja blokki on kergem ette panna. Eks meil oli ka õnne lõpus rohkem kui Pärnul,” lisas Tamme.

Tamme pani intervjuu lõpus ajakirjanikele südamele, et viimased kindlasti Saaremaa poolehoidjaid oma lugudes kiidaksid. Oli tõesti põhjust: Kuressaares elas meeste finaalile kaasa täismaja ehk umbes 1500 inimest.

scroll to top