fbpx
Close

Saarlased asusid Ukraina poole teele “liikuva hotelliga”, euromängude otseülekannete osas küsimus õhus

Saarlased asusid täna Kuressaarest Ukraina poole teele kõigi mugavustega Lux Expressi bussiga. | Foto: Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi asus täna kell 13.30 Kuressaarest teele Lääne-Ukrainas Lvivi oblastis asuva Horodoki linna poole, kus Eesti klubi ootab teisipäeval ja edu korral ka kolmapäeval ees eurosarja kohtumine CEV Challenge Cupis.

“Eile tegi kogu võistkond koroonatestid, mis osutusid negatiivseteks. Asume seega teele täiskoosseisus: 17 meeskonnaliiget ja 2 bussijuhti,” ütles Hannes Sepp laupäeva pärastlõunal Võrkpall24’le.

1400 kilomeetri pikkune teekond otsustati ette võtta bussiga, sest lennuliiklus on praeguse maailmas valitseva olukorra tõttu piiratud ning Tallinnast või Riiast õhku tõustes oleks reis ümberistumiste tõttu kujunenud oluliselt pikemaks ja kulukamaks.

“Sõltuvalt sellest, mitu peatust teeme, on sõidu pikkus 22-24 tundi. Rentisime Lux Express Special bussi, mis on kõige parem ja mugavam saadaval olev valik. Bussis on 36 kohta, nii et kõigil on ruumi laiutada. Bussis on kohvimasin ja kõik muu vajalik, mis teeb reisimise võimalikult mugavaks,” ütles Sepp, kelle sõnul on taoline buss ka märgatavalt kallim kui tavalised liiklusvahendid, mida seni on välissõitudeks renditud.

Reisile võeti sedapuhku kaasa vaid meeskond. Poolehoidjad, keda Ukrainas saali poleks lubatud, jäid koju. Samuti ei reisi eriolukorra tõttu kaasa kohalikud ajakirjanikud Gunnar Usin ja Alver Kivi, kelle osalemine saarlaste euromängudel on olnud varasemalt justkui usinalt kivisse raiutud.

Saaremaa kohtub teisipäeval tugevuselt kolmanda eurosarja kaheksandikfinaalis Horodokiga Eesti aja järgi kell 19.00. Juhul kui mäng võidetakse, kohtutakse päev hiljem kell 18.00 algavas veerandfinaalis Lissaboni või Prahaga.

“Esmaspäeval teeme Ukrainas uued testid. Oleme seal “mullis” ehk viibime linnast väljas eraldi hotellis, kus me kellegi teisega kokku ei puutu,” sõnas Sepp, kes ei osanud veel öelda, kas tähtsatest euromängudest ka ametlikku ülekannet plaanitakse teha. “See on asi, mida pean veel täpsustama. Ülekande puudumisel püüan seda ise teha, kui internetikiirus lubab.”

Pärnu eurosarja “mull” lükati teatavasti edasi. Uute plaanide kohaselt 2. kuni 4. veebruarini kavandatav turniir toimub Ankaras, pärnakad ootavad endale veerandfinaalis vastast Ankara Ziraat Bankasi (Türgi) ja Nicosia Omonia (Küpros) duellist.

scroll to top