fbpx
Close

STATISTIKA | Kes on olnud tänavu Eesti klubide ülekaalukalt suurim punktikütt?

Curtis Stockton, Mihkel Nuut, Daniel Maciel, Matej Šmidl, Kristaps Platacs ja Markus Uuskari. | Fotod: Riina Vals/SK Duo, CEV

Credit24 Meistriliigas pidasid kuni põhiturniiri viimaste mängudeni esikoha nimel tulise lahingu detsembrikuised karikafinalistid Saaremaa Võrkpalliklubi ja Tartu Bigbank, ent senise hooaja resultatiivseima mängija leiame hoopis Tallinna Selveri meeskonnast.

Pealinnaklubi 23-aastane diagonaalründaja Matej Šmidl käis põhiturniiril väljakul 81 geimis ja kogus muljetavaldavad 413 punkti, efektiivsusnäitaja +165. Võrdluseks, mullu oli põhihooaja resultatiivseim mängija TalTechi liider Mihkel Nuut 350 punktiga. Tõsi, toona peeti põhiturniiril 20, nüüd aga 24 mängu.

Itaalia kõrgliigaklubist Ravennast laenul olev Šmidl paikneb meie diagonaalründajaid võrdlevas tabelis (keri alla) esikohal sisuliselt kõigis ründemängija tugevust näitavates elementides ehk nii punktides, koguefektiivsuses, rünnakuprotsendis, serviässades kui ka blokkides. Samas on just tema ka mängija, kelle löök lendab auti, võrku või vastaste blokki kõige tihedamini ja kes teeb servil enim vigu.

Šmidliga on tänavu diagonaalründajatest suutnud sammu pidada Saaremaa meeskonna brasiillasest mängumees Daniel Maciel, kellel on tšehhiga võrreldav koguefektiivsus (+153) ja isegi parem rünnakuefektiivsus (30%). Macieli puhul tasub seejuures arvesse võtta, et Saaremaa klubi andis enim oma põhidiagonaalile puhkust ja et tänu meeskonna mitmekülgsusele ei saa ta rünnakul sugugi nii suurt koormust nagu Šmidl.

Eesti klubide ülejäänud põhimehed on sel positsioonil jäänud ootustele pigem veidi alla. TalTechi diagonaal Mihkel Nuut esines põhiturniiril ääretult ebastabiilselt nagu kogu võistkond, mida tõestab ilmekalt tema rünnakuefektiivsus (15%). Valitseva Eesti meistri Pärnu diagonaalründaja Kristaps Platacsi jaoks on jäänud aga liiga mulluse komeedi Chizoba Neves Atu kingad mitu numbrit suureks. Läti koondislane teeb rünnakul küll enam-vähem oma ära, kuid jääb nii servijoone taga kui ka vastaste blokeerimisel tagasihoidlikuks. Aastase pausi järel Tartu meeskonda naasnud Curtis Stockton pole samuti suutnud end parimast küljest veel näidata, tõsi, võrreldes kõigi varem nimetatud meestega on ta viibinud ka oluliselt vähem aega platsil.

Eesti klubide varumängijatest on diagonaalidest enim mänguaega teeninud niisiis Saaremaa klubi hiidlasest ründaja Markus Uuskari, kes teeb rünnakuprotsendi ja -efektiivsuse osas silmad ette ka nii mõnelegi põhimehele (vastavalt 45% ja 26%). Identsed numbrid saab nimetatud elementides lauale panna ka Timo Lõhmus, kes on jäänud pärast mullust säravat hooaega Selveris paratamatult siiski Šmidli varju.

Samal ajal kui allolev tabel heidab veel pilgu põhiturniiri statistikale, on Credit24 Meistriliigas sel nädalavahetusel tehtud juba algust veerandfinaalidega. Täna on kell 17.00 vastamisi Pärnu ja Jekabpils ning kell 19.00 TalTech ja Tartu Bigbank. Hooaja tähtsaim osa on seega alles algamas.

Diagonaalründajate statistika.
scroll to top