fbpx
Close

Kas tartlased ronivad ühtse löögirusikana rongi alt välja või jätkub TalTechi edulugu?

Kert Toobal (esiplaanil) ja Ronald Järv (tema taga). | Foto: Riina Vals/SK Duo

Aadu Luukase nime kandvatel Eesti karikavõistlustel selgub täna Tallinna Selveri finaalivastane, kui Tartu Bigbank võõrustab teises ja ühtlasi otsustavas mängus Tallinna Tehnikaülikooli. Kell 18.00 algavat kohtumist näeb otsepildis Postimees.ee vahendusel.

Eilses avamängus teenis TalTech kodus tiitlikaitsja üle 3:1 (26, 25, -15, 20) võidu. Et kuueaastase pausi järel finaali pääseda, piisab Janis Sirelpuu hoolealustele tänases kordusmängus seega kahest geimivõidust või edust kuldses geimis. TalTechi ridades jäävad ka tänasest mängust eemale kaks eeldatavat varumeest, temporündaja Joonas Popman ja diagonaalründaja Janno Õunpuu. Tartlased peavad aga hakkama saama nurgaründaja Stefan Kaibaldita.

Suur küsimus seisneb tänase mängu eel selles, kas Kert Toobal naaseb kolmemängulise vahe järel tähtsaks kohtumiseks Tartu algkoosseisu. Viimases kahes matšis on seljavigastuse küüsis vaevlev kapten sekkunud episoodiliselt vahetusest, ent suure osa mängudest on sidemängijana tegutsenud Ronald Järv.

Olgugi et mänguliselt oli Tartul eile kõvasti varu, tuleb esmalt meeskond panna ühtmoodi hingama. Avamängus jäi silma just meeste omavaheline kehv läbisaamine, muuhulgas Rait Rikbergi tugev kriitika nooremate mängijate suunal. TalTech seevastu suutis kogu kohtumise vältel töötada ühtse löögirusikana, kuigi ka nendel on varasemalt esinenud rasketel hetkedel sarnaseid probleeme.

Kuna kummalgi meeskonnal pole vahetusest põhimeestele võrdväärseid mehi täna võtta, saab otsustavaks see, millise klubi algkoosseis suure kaaluga kohtumises paremini pingele vastu peab. Tartlased vaatavad rünnakul otsa eelkõige Eesti koondise noortele nurgameestele Märt Tammearule ja Albert Hurdale, TalTech loodab aga taas Valentin Kordasele. Samas on selge seegi, et liiga ühekülgseks ei tohi kummagi meeskonna mäng jääda, kui finaali soovitakse pääseda.

Tartu Bigbanki võimalik algkoosseis: sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Albert Hurt ja Märt Tammearu, temporündajad Alex Saaremaa ja Kevin Soo, diagonaalründaja Siim Põlluäär ning libero Rait Rikberg.

TalTechi võimalik algkoosseis: sidemängija Aleksander Eerma, nurgaründajad Tamur Viidalepp ja Rasmus Meius, temporündajad Jörgen Vanamõisa ja Sten Perillus, diagonaalründaja Valentin Kordas ning libero Cris Karlis Lepp.

Meeste ja naiste karikafinaal peetakse 22. detsembril ehk teisipäevasel päeval. Naistest on avamängu võidu järel finaali lävel TalTech/Tradehouse, kes peab täna Famila/Võru vastu kodus poolfinaalseeria teise ehk otsustava mängu. Mängu algusajaks on märgitud 13.00 ja kohtumist näeb otseülekandes siit. Teises poolfinaalis on vastamisi Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis. Kahemängulist seeriat alustatakse 12. detsembril kell 14 Tartu Ülikooli Spordihoones, uuesti kohtutakse 13. detsembril kell 13 Audentese Spordihoones.

Eesti naiste meistriliigas alistas Famila/Võru eile 3:2 (18:25, 19:25, 25:23, 25:22, 15:11) Audentese SG/Noortekoondise. Võitjate poolel oli heas hoos Eliise Hollas, kes kogus 21 punkti (+15). Novembrikuu parimaks mängijaks valitud Eva Liisa Kuivonen tõi Audentesele 20 punkti (+12). Mängu näeb uuesti siit. Täna kell 16 kohtuvad publikule suletud mängus koduvõistkond Tallinna Ülikool ja Audentese SG/Noortekoondis.

scroll to top