fbpx
Close

Tartu Bigbankiga taasliitus Eesti koondise abitreener

Oliver Lüütsepp. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Lõppenud võrkpallihooajal Eesti meistriks kroonitud ja karikavõistlustel hõbedase autasu saanud Tartu Bigbank teatas täna hommikul sotsiaalmeedia vahendusel, et on löönud käed Oliver Lüütsepaga, kes hakkab täitma abitreeneri kohustusi.

Eelneval kolmel hooajal tegutses võrukas peatreenerina Soome kõrgliigaklubis Akaa Volleys, kus aitas amatöörklubist teha professionaalse meistriliiga meeskonna, kuid paraku medal jäi saavutamata.

Lüütsepa ja tartlaste peatreeneri Alar Rikbergi koostöö peaks tuleval hooajal hakkama kenasti sujuma, sest mõlemad mehed on Eesti rahvusmeeskonna abitreenerid.

Lüütsepp on Tartu klubi olnud seotud varemgi, sest aastatel 2010-12 tegutses ta Rainer Vassiljevi ja aastatel 2012-15 Andrei Ojametsa kõrval abitreenerina ning aastatel 2015-18 juba peatreenerina. 2018. aastal otsustas poole hooaja pealt endale tänaseks päevaks Tartusse kodu soetanud Lüütsepp kehvade tulemuste tõttu klubist lahkuda ja anda ohjad üle Ojametsale.

Lüütsepp lisas kergel muigel meeldetuletuse, et abitreenerina on ta olnud tulemuste mõttes selgelt edukam ja tiitlitega pärjatum kui peatreenerina. “Kindlasti pole peatreeneri ambitsioon minust kuhugi kadunud, aga hetkel ootan põnevusega uut perioodi klubivõrkpalli abitreenerina. Asjad loksusid mitmes mõttes paika ja Tartusse naasmine tundub hetkel minule ja mu perele parim lahendus. Tartust on saanud minu kodulinn ja Tartu pakub töötamiseks professionaalseid tingimusi ning suurepärast spordihoonet. Lisaks peatreener Alar Rikbergi ja manager Hendrik Rikandi selge nägemus minu rollist ja soov mind selles näha tegid otsustamise ääretult lihtsaks. Mitme mängijaga tuleb tore taaskohtumine ja mõnega töötame sellel tasandil koos esimest korda,” lausus võrukas klubi sotsiaalmeediale.

scroll to top