fbpx
Close

Tiisaar omab uue paarilisega Pärnus kõrgeimat asetust, kaasa lööb ka endine tippduo Vesik – Esna

Mart Tiisaar. | Foto: Läti võrkpalliliit

Pärnus toimub sel nädalavahetusel hooaja kolmas Eesti karikavõistluste etapp rannavolles, mis toob kohale mitmed tugevad paarid nii siit- kui ka sealtpoolt Ikla piiri.

McDavid Cupi nime kandval võistlusel omavad meestest kõrgeimat asetust Mart Tiisaar ja Karli Allik, kes asendab ajutiselt Mardi paarilist Kusti Nõlvakut.

Teise asetuse teenisid kahe nädala taguse Kakumäe turniiri võitjad, maailma 17. paar, lätlased Martinš Plavinš ja Edgars Tocs ning kolmanda leedukad Artur Vassiljev ja Robert Juhnevitš. Neljandana on asetatud hooaja avaetapil Rakveres teise koha saanud Andris Bedritis ja Ardis Relinš.

Eestlastest pääsesid 24 registreeritud paari (3 Lätist ja 2 Leedust) seast otse põhiturniirile veel Urmas Piik – Sander Steinberg, Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov, Steven Kabanen – Karl Jaani, Kaur Erik Kais – Rasmus Meius, Argo Arak – Kaspar Pomerants, Siim Ennemuist – Kaarel Pomerants ja Kaarel Kais – Rein Tiisaar. Viimasena pääsesid põhitabelisse lätlased Tomš Šmedins ja Arturs Kišelevs.

Kvalifikatsiooni kaudu asuvad püüdma kohta põhiturniiril 12 meespaari, teiste hulgas sajandivahetusel koos Eesti tippu kuulunud pärnakad Rivo Vesik (39) ja Sten Esna (37). Vesik osales viimati Eesti karikaetapil kaks aastat tagasi Tartus, kui krooniti Karl Jaaniga ka võitjaks. Esna pole sel tasemel turniiridel kaasa löönud aga veelgi pikemat aega. Meeste kvalifikatsiooniga tehakse algust juba reede õhtul kell 19.00.

Naiste võrkpalliarmastus on kesksuvel löönud aga lõõmama – registreeritud paare tuli suisa 31 (4 Leedust ja 3 Lätist). Esimest asetust omavad oodatult Heleene Hollas ja Liisa Soomets, Kakumäe turniiri lätlastest võitjad, 18-aastane Varvara Brailko ja 17-aastane Anete Namike said neljanda ja kaks nädalat tagasi üllatuslikult parimaks Eesti duoks kerkinud Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov alles üheksanda paigutuse.

Pärnu etapp pidi esialgu olema Ida-Euroopa karikasarja (EEVZA) üks osavõistlusi, ent koroonaviiruse leviku tõttu jäi see plaan viimasel hetkel ära.

Kõigi registreerinud paaridega saab tutvuda siin.

scroll to top