fbpx
Close

Vabapääsmest loobunud Vesik: võib-olla annan Stenile esimeses mängus puhkust

Rivo Vesik. | Foto: Jelena Maslova

Sajandivahetusest võrkpallisõpradele tuttav rannavolleduo Rivo Vesik – Sten Esna osaleb viieaastase pausi järel koos Eesti meistrivõistluste etapil, alustades Pärnus toimuvat McDavid Cupi reede õhtul kvalifikatsioonist.

“Sten on teinud viimase nädala jooksul ühe ja mina kaks volletrenni. Selline on ettevalmistus, mille pealt turniirile vastu läheme. Aga me rääkisime ka Steniga, et maailma tipud ei teegi viimasel nädalal enam eriti trenni. See on juba puhas vormi ajastamine,” sõnas sel kuul 40. sünnipäeva tähistav Vesik muheledes Võrkpall24’le.

Võistluste peakorraldaja Mehis Merilaine uuris pärnakatelt, kas nad oleksid kodusel turniiril huvitatud vabapääsmest, ent Vesik ja Esna loobusid sellest.

“Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis meie eesmärk pole pääseda iga hinna eest põhiturniirile ja mängida seal 2-3 mängu. Eesmärk on pigem üle mõne aja jälle kokku saada, nautida mängimist ja hiljem lõõgastuda. Samas, väljakul anname me endast ikkagi nii palju, nagu torust tuleb. Vabapääsmeid võiksid küsida aga need, kes on turniiril võimelised midagi korda saatma. Mina arvan, et meile vabapääsme andmine olnuks ebaaus teiste suhtes,” ütles Vesik.

Kas kogenud duo plaanib vastaseid ka mõne uue trikiga Pärnus üllatada? Näiteks blokile keskenduks Esna ja kaitses rabeleks Vesik? “Vaatame, kõik oleneb vastasest. Kui kvalifikatsiooni avaringis kohtume näiteks paariga Rinaldo – Stepanov, siis ma arvan, et annan Stenile üldse puhkust. Ta saaks keskenduda kohe teise ringi mängule,” ei jäänud Vesik vastust võlgu.

Kuna siinkirjutaja on mänginud viimasel nädalal treeningul nii Vesiku kui ka Esnaga, siis tasub toonitada, et potentsiaalsed vastased ei tohi lasta end Vesiku jutust uinutada. Mõlemad mehed on korralikus vormis ja võimelised vana rasva pealt heal päeval ka põhiturniiril alagrupist edasi pääsema.

Meeste turniiri favoriidiks peab Vesik aga Läti duot Martinš Plavinš – Edgars Tocs, kes alistasid kaks nädalat tagasi Kakumäel peetud etapi finaalis napilt Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare. Tiisaar mängib sel nädalavahetusel ajutiselt Karli Allikuga.

“Kui panustama peaks, siis ma pakuks ikkagi Plavinšit ja Tocsi võitjateks. Timo (Lõhmus) ja Dima (Korotkov) on näidanud viimastes trennides väga head mängu. Eks nad said Kakumäe turniirilt ka enesekindlust. Ma ei tea, kas nad veel lätlasi on võimelised üllatama, aga Marti ja Karlit võiksid kollitada küll,” analüüsis Vesik.

Oma põhitöö, Venemaa rannavollekoondise juhendamise juurde pole Vesik tänaseni naasta saanud, sest teda ei lasta üle piiri. “Sel nädalavahetusel toimub Venemaa rannavolles esimene etapp, kus on sarnaselt meile huvi tavapärasest palju suurem. Maailmameistritest mängib seal Oleg (Stojanovski), Vjatšeslav (Krassilnikov) puhkab.”

Pärnu etapi kvalifikatsioon algab reedel kell 19.00 ja põhiturniir laupäeval kell 10.00. Medalimängud on kavas pühapäeval.

Sten Esna ja Rivo Vesik (vasakult kolmas ja neljas) mängisid koos viimati turniiril 2018. aastal, kui võitsid Keith Puparti ja Silver Maari ees Pärnumaa meistrivõistluste etapi. Üle-eestilisel etapil osaleti viimati aga 2015. aastal Kuressaares, kus teeniti Rain Raua ja Karl Jaani järel teine koht. | Foto: erakogu

Loe ka: Tiisaar omab uue paarilisega Pärnus kõrgeimat asetust, kaasa lööb ka endine tippduo Vesik – Esna

scroll to top