fbpx
Close

Nõlvaku ja Tiisaare eriline poolaasta: millal meie esipaar väljakule naaseb?

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak. | Foto: FIVB

Eesti viimaste aastate edukamad rannavõrkpallurid Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar loodavad hooaega alustada juba suve esimeses pooles, olgugi et talvine ettevalmistus kulges üle kivide ja kändude ning MK-etappe ei toimu kindlasti enne augustit.

“Eelmisel hooajal hakkas selg tunda andma. Hullemaks läks olukord hooaja viimasel etapil Mehhikos, kus jäin haigeks ja ka seljavalu kasvas. Sellest ajast polegi ma kõvasti trenni teha saanud,” tunnistab 28-aastane Nõlvak.

“Arstid arvavad erinevaid asju, aga valu täpset põhjust ei tea keegi. Olen seetõttu rohkem enesetunde järgi tegutsenud. Koroonaviiruse tõttu tekkinud eriolukord oli selles osas hea aeg, et sai rahulikult eriharjutustega tegeleda ja taastuda. Kuna tähtsaid võistlusi niipea ei tule, pole pidanud ka kiirustama,” ütleb Nõlvak.

Kui paar kuud tagasi toimunud välislaagri Dohas pidi Nõlvak vigastuse tõttu sootuks pooleli jätma, siis täna, maikuu viimastel päevadel, suhtub ta eesootavasse hooaega juba optimistlikult.

“Seis ei ole enam väga hull. Olen hakanud trennis kergelt hüppama ja vaatan, kuidas see mõjub. Selline tunne on, et olen vigastust viimaks välja juurimas. Vaatan jooksvalt, millal esimese etteaste saan teha. Võib-olla osaleme Mardiga juba juuni keskel Eesti meistrivõistluste avaetapil Rakveres,” vaagib tallinlane.

Koroonaviirusest tingitud riiklike piirangute tõttu pole MK-sarjas niipea hooaeg algamas, mis tähendab omakorda, et nii Nõlvakut ja Tiisaart kui ka meie teisi paremaid rannavõrkpallureid näeb tavapärasest rohkem kodumaal võistlemas.

“Rahvusvaheline võrkpalliliit on öelnud, et enne augustit kindlasti MK-etappe ei toimu. Põhjus on lihtne: poleks aus korraldada ülemaailmseid etappe, kui osadest riikidest lihtsalt ei pääse välja. Seepärast plaanime ka meie mängida suve esimeses pooles Eestis ja Lätis toimuvatel turniiridel. Eesti võrkpallisõbra jaoks tuleb huvitav suvi, sest ka mitmed koondislased on lubanud siinsetest etappidest osa võtta,” teab Nõlvak.

Eesti esipaari ümber on koondunud hea treeningrühm, sest tõsiselt otsustasid rannavollele tänavu keskenduda ka Timo Lõhmus ja Dmitri Korotkov ning meie edukaim naisduo Heleene Hollas – Liisa Soomets. Paare juhendab Indrek Verro, vahel on abiks käinud ka Rivo Vesik. Trenni tehakse peamiselt Kakumäel Haveni väljakutel.

“Päris mõnus õhkkond on trennis. Meil on Timo ja Dimaga tekkinud ühine arusaam, kuidas edasi minna. Neil paistab tahet samuti olevat,” hindab Nõlvak.

Seda, et Tiisaar paarilise vigastuse pärast kehvas vormis oleks, ei pea samuti kartma. “Viimased pool aastat on meie fookus läinud just Mardi arendamisele. Mina olen trennis olnud abistavas rollis ehk andnud tõsteid ette ja teinud muud taolist. Ta on saanud oma tehnikat kenasti lihvida. Ma arvan, et Mardi mängunälg on hetkel päris suur,” usub Nõlvak.

Loodetavasti näeb Kusti Nõlvakut ja Mart Tiisaart uuesti koos võistlusolukorras juba juunis. | Foto: FIVB
scroll to top