fbpx
Close

Vanameistrite duell: Õunpuu lõi Rikbergi pöidla katki, aga raudmees tegi mängu lõpuni

Rait Rikberg näppudega niipea servi vastu võtta ei saa. | Foto: SK Duo

Tartu Bigbank pidi pühapäevases kaotusmängus Tallinna Selveri vastu hakkama saama Rait Rikbergita, kes vigastas eelmise nädala neljapäeval Rakvere mängu soojendusel pöialt. Nagu selgub, oli vigastuse tekitajaks teine vanameister, 34-aastane Rakvere universaalmängija Andris Õunpuu.

“Õunpuu lõi suvalise servi, millele ma panin käe ette, sest muidu tulnuks pall vastu nägu. Õnnetul kombel läks pöidlal kapsel puruks,” meenutab 36-aastane libero, kes suundus alles pärast 3:0 võitu EMO-sse.

Vigastusest hoolimata sai Rikberg Rakvere vastu kirja täismängu. Kuidas nii? “No ega pöial siis mängimist sega. Liikusin lihtsalt natuke tagapoole ja võtsin kõik pallid alt vastu,” selgitab raudmees. “Eks see ebakindlust ikka tekitab, kui tead, et saad palli mängida ainult alt. Ka igapäevaelus on see vastik vigastus, aga mis siin ikka – saan hakkama!”

Kunagi varem pole Rikbergil sedavõrd õnnetult pöial viga saanud. Eesti koondislane ütleb, et kiiret paranemist pole loota. Ometi ei lasknud ta pöialt kipsi panna ja soovinuks ka nädalavahetusel juba Selveri vastu mängida, ent õnneks olid vähemalt treenerid adekvaatsed. Järgmises mängus lööb Rikberg ilmselt taas kaasa.

Mart Naaber jättis rinnus olnud närvivalu tõttu kaks Selveri kohtumisele eelnenud treeningut vahele ja pealinnaklubi vastu ei mänginud. Nüüdseks on (ilmselt külmast ilmast tingitud) närvivalu taandunud ja järgmistes mängudes peaks temporündaja saama meeskonda taas aidata.

Stefan Kaibaldile on hooaja alguses teinud muret põlvevalu, mille põhjustas reielihase kõõlusepõletik. Tänaseks on Hiiumaalt pärit nurgaründajale tehtud kolmest plasmasüstist kaks. Olukord paraneb, kuid eelseisvas Pärnu mängus tegutseb ta suure tõenäosusega jätkuvalt vaid tagaliinis, rünnakule sekkumata.

Hindrek Pulk on saanud õlale mitu süsti, ent mängimist pole valu veel tõsisemalt seganud.

Õunpuu ja Rikberg on üksteiselt “mõõtu võtnud” ka Unelmate meeskonna koostamises. Õunpuu võistkonda näeb siit ja Rikbergi oma siit.

scroll to top