fbpx
Close

VIDEO | Emotsionaalne Boriss Žukov: palun, hävitage Venemaa majandus

Boriss Žukov. | Foto: kuvatõmmis videost

Peale Credit24 Balti liiga esimest poolfinaalmängu avaldas Pärnu ukrainlasest leegionär Boriss Žukov soovi anda intervjuu viimaste päevade sündmuste teemal. Avaldame videona sündinud usutluse siinkohal ka kirjapildis.

“Mäng ei ole see, millest ma täna rääkida tahan. Ma tahan öelda kõigile Euroopa riikidele: palun, hävitage Venemaa majandus! Tehke sellest riigist Põhja-Korea,” oli Žukov meeleheitel. “Mu pere peab Ukrainas magama maa-alustes ehitistes, sest korteris ööbida on liiga ohtlik. Putin ütleb, et tahab tappa kõik ukrainlased. Ma ei tea, mida praegu teha…”

“Tahan veelkord öelda: Eesti valitsus, Euroopa Liidu valitsus, palun hävitage Venemaa majandus. Ma ei soovi sõda Ukraina ja Venemaa rahvaste vahel, aga saame teha Venemaa majandusele sama, nagu on tehtud Põhja-Korea puhul. See on täiesti võimatu olukord.”

“Mu pere on hetkel Kharkivis. Olen pidevalt telefoni teel ühenduses, loen uudiseid, täna öösel magasin ühe tunni. Pool tundi tagasi edastas Putin oma riigi rahvale video, kus rääkis, et teda ei huvita Ukraina rahvas. “Ukraina on minu”, ütles ta,” edastas ukrainlasest nurgaründaja sündmuste viimaseid arenguid.

Mida arvab Žukov kodumaale tagasi pöördumisest? “Ma ei tea. Ma armastan Ukrainat nii väga, aga kui Putin selle omale võtab, siis ma Eestist ei lahku. Siis on Eesti minu riik. Ma tõesti armastan Ukrainat, aga Venemaa osas ma elada ei taha. Ta ütleb, et meie rahvad on vennad, aga kui Moskvas elab 12 miljonit inimest ja tänavatele tuleb protesteerima vaid paar tuhat… siis me ei ole vennad. Ei iial.”

Vaatamata rasketele ööpäevadele ei plaani ukrainlane veel homse pronksimängu osas alla anda. “Proovin homme mängida, aga olen juba kaks ööd magamata. Mu keha on väsinud ja meel ka. Ma ei suuda väga võrkpallile mõelda.”

“Tänan kõiki, kes on toetust avaldanud. Ja see Ukraina lipp siin teiste Baltimaade lippude kõrval… Suur austus kõigile selle eest!” oli Žukov eestlaste toetusele tänulik.

Videointervjuu Boriss Žukoviga:

scroll to top