fbpx
Close

Viimasel hetkel komplekteeritud TalTech/Tradehouse sekkub siiski medalimängu

TalTech/Tradehouse’i möödunud hooaja võidukas naiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley,ee

Möödunud hooajal kolm tiitlit võitnud TalTech/Tradehouse lööb tänavu nii Eesti kui ka Balti liigas kaasa, olgugi et naiskonna komplekteerimine jäi viimasele hetkele.

“Meil käib hetkel trennis kümme mängijat ja trenne annab Janis Sirelpuu, kes juhendab ka tänavu meie meeskonda. Aga Sirelpuu on naiskonnas ajutine lahendus, otsime jätkuvalt uut peatreenerit,” ütles klubi mänedžer Uku Rummi teisipäeva pärastlõunal Võrkpall24’le. Rummi on viimase kuu aja jooksul käinud läbi sisuliselt kõik vähegi arvestatavad variandid võimaliku uue juhendaja osas, ent pole kevadel omal initsiatiivil lahkunud Marko Metile asendajat veel leidnud. “Lootus püsib, et esimeseks mänguks on peatreener olemas.”

Tuntumatest nimedest on TalTechi trennidega liitunud Eesti koondisestki tuttavad näod ehk sidemängija Julija Mõnnakmäe, temporündaja Eliisa Peit ja nurgaründaja Merilin Paalo. Eesti rahvusnaiskonnast liitub võistkonnaga ka nurgaründaja Hanna Pajula, kes naaseb kodumaale pärast mitut Belgias veedetud hooaega. Lisaks leiab võistkonna nimekirjast diagonaalründaja Dzintra Lemberi, nurgaründaja Marcella Raua, universaal Ethel Uibo, temporündaja Karmen Stammi, libero Egle-Mari Linderburgi ja nurgaründaja Kõue Heintalu. “Paari mängijaga veel läbirääkimised käivad, et saada 12 naist kokku,” sõnas Rummi.

Et võistkonna komplekteerimine jäi viimasele hetkele, on hooaja hiline ettevalmistus kulgenud nii palliplatsil kui ka selle kõrval üle kivide ja kändude. “Meil on hetkel kaks mängijat haiged ja üks vigastatud,” selgitas Rummi, kelle sõnul ükski naine tänavu TalTechis palka ei saa.

Kas TalTechi eesmärk on pääseda taas kõikides sarjades finaali? “Eesmärk on ilusat võrkpalli näidata,” kõlas esialgu vastusena. “Aga jah, püüame kõige kõrgemaid kohti püüda. Kes naiskondadest ei tahaks seda teha?”

TalTechi eelmise hooaja põhikoosseisust lahkusid suvel naiskonnast Kadi Kullerkann, Silvia Pertens ja Nette Peit, kes siirdusid välismaale, ning Eliise Hollas ja Kristi Nõlvak, kellest said peamiselt elukoha tõttu Tartu Ülikool/Bigbanki liikmed. Klubi kapten Mari Loorman lõpetas karjääri, Sylvia Tammerik ootab kolmandat last ja Kärt Unt kolis elama Tartusse.

scroll to top