fbpx
Close

Võrkpalli Meistrite liiga võitja teenib sama palju kui tippjalgpallur nädalas

Perugia täht Wilfredo Leon poolfinaalmängus Kaasani Zeniidi vastu rünnakul. | Foto: CEV

Võrkpalli Meistrite liiga auhinnafond on kasvanud viimastel aastatel mühinal. Kui veel kaks aastat tagasi jagati meeste ja naiste võistkondade vahel välja 1,87 miljonit eurot, siis tänavu on see summa kaks korda suurem ehk 3,54 miljonit.

“Tegu on pretsedenditu olukorraga Euroopa võrkpalliajaloos. Eelarve kasv näitab CEV-i soovi premeerida meeskondi ja nende mängijaid selle suurepärase šõu eest, mida nad nii väljakul kui selle kõrval etendavad. Samaaegselt näitab CEV üles võrdõiguslikkust, sest nii meeste kui naiste Meistrite liiga auhinnarahad on täpselt sama suured,” kirjutab CEV oma kodulehel.

Meistrite liiga võitja pälvib nii meeste kui naiste seas 400 000 eurot, teise koha omanik 200 000 ja kolmanda koha omanik 125 000 eurot. Lisaks teenib iga võistkond poolfinaalist alates võidu eest 15 000 ja kaotuse eest 5000 eurot. Sisuliselt tähendabki see, et osaluskulud saavad Meistrite liigas kaetud tänavu neli paremat meeskonda ja naiskonda, sest turniiri varasemas faasis makstakse väiksemaid preemiaid 2000 eurost 10 000-ni.

Võrdlus teiste aladega on siinkohal mõistagi kohatu, sest vahed on meeletud. Näiteks maailma parimate jalgpallurite jaoks on 400 000 eurot ühe nädala teenistus.

scroll to top