Naiste Meistrite liigas selgusid poolfinalistid, kolm kohta neljast hõivasid Itaalia klubid

Tijana Boškovici rünnakutest Busto Arsizio naiskonna vastu ei piisanud. | Foto: CEV

Neljapäeva õhtul said selgeks naiskonnad, kes lunastasid pääsupileti Euroopa Meistrite liiga poolfinaalidesse. Veerandfinaale oli nii ühekülgseid kui ka üllatavaid, sealjuures tõi mitmes mängus staaride supermängude asemel edu just võistkondlikult ühtlane esitus. Edasi poolfinaalidesse pääsesid kolm Itaalia naiskonda ning üks Türgi klubi.

Esimeses veerandfinaalpaaris pidi Istanbuli Fenerbache Opet tunnistama valitseva Euroopa klubide meistri Novara Igor Gorgonzola 3:1 (19:25, 25:12, 25:19, 27:25) paremust. Kui võidukas Itaalia naiskond skooris ühtlaselt – neli mängijat said kirja üle 10 punkti -, siis Fenerbache poolt küündis ainsana kahekohalise punktisummani noor kuubalanna Melissa Vargas, kelle toodud 29 punkti kahjuks võiduks piisav ei olnud. Ka teine mäng lõppes Novara naiskonna kasuks 3:1 (25:16, 25:18, 16:25, 25:11). Kaotajate tulemuslikum oli taaskord Vargas 17 silmaga (+11), tiitlikaitsja eest tõi belglanna Britt Herbots 11 ning vaid kahes viimases geimis osaline olnud hollandlanna Nika Daalderop 10 punkti (+9).

Teine paar oli puhas Itaalia duell ja esimeses mängus jätkus põnevust kuni päris lõpuni välja. Scandicci Savino Del Bene pidi lõpuks siiski 2:3 (25:17, 27:29, 30:28, 23:25, 15:17) Conegliano A. Carraro Imoco naiskonnale alla vanduma.  Conegliano oli kusjuures veel viienda geimi lõpus 10:12 kaotusseisus ning näitas taaskord oma võimet raskest olukorrast välja tulla (mäletatavasti suutsid nad 2019. aasta klubide maailmameistrivõistluste poolfinaalis enda kasuks mängida 10:14 kaotusseisu, tulles hiljem ka maailmameistriks – vaata uuesti siit). Kui esimene kohtumine kestis ligi kaks ja pool tundi, siis Conegliano pani teises matšis oma paremuse kindlalt maksma ja võitis 3:0 (25:20, 25:17, 25:20), kindlustades edasipääsu vähem kui pooleteist tunniga. Mõlemas mängus tõid enim punkte võimsad diagonaalründajad, võitjate poolel Paola Egonu (vastavalt 38 ja 16 punkti) ning kaotajate kasuks poolatar Magdalena Stysiak (28 ja 13).

Kõige ühekülgsem veerandfinaalseeria kujunes välja Poola suurklubi Police Grupa Azoty Chemiku ja Istanbuli VakifBanki duellist. Mõlemad mängud võitis VakifBank kiirelt 3:0. Nii esimese (25:9, 25:15, 25:20) kui ka teise kohtumise (25:21, 25:13, 25:13) resultatiivseim oli ka Eesti naiskonnale pidevalt probleeme valmistanud Rootsi superstaar Isabella Haak, kes tõi vastavalt 16 ja 19 punkti.

Veerandfinaalide suurimaks üllatuseks võib pidada maailma parimaks võrkpalluriks tituleeritud Tijana Boškovici koduklubi Istanbuli Eczacibasi VitrA ebaõnnestumist. “Tiigrite” teekonna tiitlini peatas Itaalia liigatabelis hetkel alles 6. positsioonil paiknev Busto Arsizio Unet e-work, võites mõlemad kohtumised tulemusega 3:1. Esimese mängu (25:19, 15:25, 25:17, 28:26) võitis Busto Arsizio hoolimata Boškovici toodud 30 punktist (+23). Busto Arsizio kasuks tõi aga 4 mängijat üle 10 punkti, parim oli diagonaalründaja Camilla Mingardi (19 punkti). Teises kohtumises  (25:23, 25:22, 22:25, 28:26) said võitjate parimatena 13 punkti kirja nii ameeriklanna Alexa Gray kui serblanna Jovana Stevanovic, sama punktisumma skooris Eczacibasi resultatiivseimana taaskord Boškovic. Türgi klubi madalseisu juures mängis kindlasti ka rolli olulise põhimängija, ameeriklanna Jordan Thompsoni vigastuspaus.

Poolfinaalides kohtub ainsana võistlustulle jäänud Türgi liiga esindaja Istabuli VakifBank Busto Arsizioga, teises poolfinaalpaaris kohtuvad aga valitsev Euroopa klubide meister Novara ja valitsev klubide maailmameister Conegliano. Finaali pääseb seega vähemalt üks Itaalia võrkpalliklubi. Ka superfinaalid mängitakse sel hooajal Itaalias – 1. mail toimuvad Romeo ja Julia kodulinnas Veronas nii meeste kui ka naiste Meistrite liiga finaalmatšid.