fbpx
Close

Nii nad Tartu tulevad | Mart Naabristki pikem mees, kelle palk on võrdväärne Tartu Bigbanki eelarvega

Artjom Volvitš. | Foto: Kaasani Zeniit

Juba eile õhtul Tartusse jõudnud Venemaa superklubi Kaasani Zeniidi pikim mängijana ronis Dorpati hotelli ees bussist välja 213-sentimeetrine Artjom Volvitš, keda peetakse juba aastaid maailma üheks paremaks temporündajaks.

Tartu kolleegist Mart Naabrist sentimeetri võrra pikem Volvitš on sündinud ja üles kasvanud Kesk-Venemaal Obi jõe ääres asuvas Nižnevartovski linnas, mis sai linnaõigused alles 1972. aastal ja on tuntud ennekõike nafta- ja gaasitööstuse poolest. Kuni 19. eluaastani esindas Volvitš oma sünnilinnaklubi Nižnevartovskit, seejärel mängis ta kaks aastat Ufa Uralis ja viis aastat Venemaa paremikku kuulunud Novosibirski Lokomotiivis. Zeniidi värve esindab hiiglane juba 2016. aastast ehk kuuendat hooaega.

Olgugi et Võrkpall24 Venemaa korrespondent Rivo Vesik tõi Volvitšist rääkides välja tema märkimisväärse nina, on pikakasvulisel ründajal muudki ette näidata. 2013. aastal triumfeeris ta Novosibirski ridades Meistrite liigas esmakordselt, Zeniidiga suutis ta ihaldatuima klubitiitli võita 2017. ja 2018. aastal. Koondisega võitis Volvitš 2017. aastal EM-kulla, 2018. aastal Rahvuste liigas esikoha ja möödunud suvel Tokyo olümpia hõbemedali. Rio olümpial, kus Venemaa jäeti neljandaks, valiti ta aga turniiri parimaks temporündajaks.

Võrkpallurite palkasid kuskil avalikult ei esitleta, ent Volvitši aastapalk peaks jääma umbes 300 000 euro juurde, mis tähendab, et ta võib olla tänavu suurima teenistusega temporündaja maailmas. Volvitši palk on ühtlasi samas suurusjärgus Tartu Bigbanki klubi omaga.

Nagu võrkpallisõbrad juba teavad, sai Zeniit nädalavahetusel Venemaa superliigas esimese kaotuse, jäädes kodus 2:3 alla Moskva Dünamole. Huvitaval kombel teenis Volvitš viiegeimilises maratonlahingus vaid kuus tõstet, millest realiseeris viis. Tõsi, Zeniidi servi vastuvõtt oli ka nii kehv (25%), et väga palju temposse mängida ei andnudki. Volvitši arvele jäi ka kolm blokipunkti.

Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg Artjom Volvitšist: “Ütleme nii, et pikkade mängijate vastu oleme varemgi mänginud. Viimati reedel, kui Pärnus oli teisel pool võrku 212-sentimeetrine Kevin Lebreux. Aga kui Lebreux justkui paitas palli, siis Volvitš hakkab tulistama. Temal on olemas nii pikkus kui ka võim. Ja jälle on tegu ühe usaldusväärse mängijaga nii Venemaa koondises kui ka Zeniidis. See on mees, keda naljalt tähtsatel mängudel pingile ei jäeta. Juba aastaid on nii koondises kui ka klubis olnud Volvitši koht põhikoosseisus kindel ja küsimus seisnenud pigem selles, kes peaks tema kõrval olema teine keskblokeerija. Kui hübriidid kõrvale jätta, paistab Volvitš silma sellega, et on ainus Zeniidi põhimees, kes lööb planeerivat servi. Seda servi pole siiski lihtne vastu võtta, sest ta lööb suure kõrguse pealt.”

Loe ka: Nii nad Tartu tulevad | Venemaa oma N’Gapeth, kes on N’Gapeth’st ilmselt paremgi
Loe ka: Nii nad Tartu tulevad | Korvpallitaustaga Hawaii kunstnik, kes joonistab ka kõige raskemast olukorrast perfektse tõste

Loe ka: Nii nad Tartu tulevad | Üks ja ainus Maksim Mihhailov – kümnendi enimsaavutanud võrkpallur, kes areneb tänaseni

Teisipäeval ja kolmapäeval kell 19 algavatele CEV Cupi mängudele saab pileti soetada Piletikeskusest, otsepilti näitab ETV2.

scroll to top